Looduslaager Kullamaal 22. september Admin1

2021 kevadeks oli planeeritud kogu kooli looduslaager Kullamaal, mis sai teoks alles 8.-9.septembril. Seetõttu tuli teha ka muudatusi programmis. Alustasime Marimetsa rabamatkaga. Kõik olid vaprad ja läbisid 9 km matkaraja. Kaunid laukad linnuvaatlustorniga innustasid minema lõpuni. Tarkusi raba arenguetappidest, seal kasvavatest taimedest ning elutsevatest loomadest sai lugeda infotahvlitelt. Õhtupoolikul tutvusime Kullamaa kultuuriloo ja pärandkultuuri objektidega ning Koluvere lossi ja pargiga.

Ööbisime hubases Üdruma seltsimajas, kus valmistasime koos õhtu- ja hommikusöögi. Teisel päeval kohtusime jahindusspetsialisti Kalev Sootaluga, kes jahitoas näitas ja tutvustas Eesti ja Aafrika jahitrofeesid, erinevaid püsse ja peibutusvilesid. Saime teadmisi jahieetikast. Tegime jalutuskäigu Tammiku talu puisniidule, rääkisime puisniidu hooldamisest ja looduskaitsealustest taimedest. Kullamaa liivamägedes tutvusime mägralinnakuga. Peatusime tehisjärve ääres, kuhu on rajatud puhkeala.

Looduslaager toimus tänu KIK projekti ning Vormsi valla rahastusele.

Looduslaager toimus tänu KIK projekti ning Vormsi valla rahastusele.