Õppereis Soomaale 14. juuni

4.juunil 2021 külastasime kogu kooliperega Soomaa rahvusparki. Tutvusime külastuskeskusega, kus vaatasime filmi Soomaast ja uurisime giidi juhatusel väljapanekuid.

Rabamatka toimus Ingatsi matkarajal, Eesti suurimas soos-Kuresoos. Raba serval asuvast vaatetornist avanes kaunis vaade rabaavarustele ja üle raba paistvale Toonoja metsatukale. Mööda laudteed liikusime maaliliste laugaste vahele, saime räätsadega rabapinnal kõndida. Täitsime kokkuvõtvaid töölehti. Nägime musta rästikut, märkasime esimesi õitsvaid jõhvikaid ja kahte liiki huulheinasid. Kaunid olid valged tupp- villpead.

Külastasime ka Tipu looduskooli, kus oli mitmeid koduloomi.

Reis toimus tänu KIK-i rahastatud projektile Sooma tundmaõppimine ja Vormsi Vallavalitsuse toele.

Külastasime ka Tipu looduskooli, kus oli mitmeid koduloomi.